wersja testowa serwisu

OPPT Nocnik coraz bliżej. Gwiazdą wieczoru zespół Pod Budą

DA3334B2-0ADF-4C73-B21F-99B4BAC00CD6

Przed nami pierwsze tak duże, po obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa, wydarzenie kulturalne w Łęczycy. Podczas kolejnej edycji OPPT Nocnik wystąpi zespół Pod Budą.

Pod Budą to krakowski zespół wokalno-instrumentalny, który powstał w 1977 roku. Gra muzykę z gatunku poezji śpiewanej. Pierwszy skład zespołu Pod Budą tworzyli: Krzysztof Gawlik – skrzypce, Jan Hnatowicz – gitara, Chariklia Motsiou – śpiew, Andrzej Sikorowski – śpiew, gitara, mandolina, Anna Treter – śpiew, Andrzej Żurek – gitara basowa. Zespół wywodzi się z założonego przez Bohdana Smolenia kabaretu o tej samej nazwie, który działał do połowy lat 70. przy Akademii Rolniczej w Krakowie. Grupa Pod Budą weszła na scenę artystyczną z własnym repertuarem tworzonym przez Jana Hnatowicza (muzyka) i Andrzeja Sikorowskiego (muzyka i teksty).

Zespół Pod Budą do Łęczycy przyjedzie na zaproszenie firmy WAG-POL Łęczyca - Przemysław Żmudowski. Koncert odbędzie się w łęczyckim Parku Miejskim w sobotę, 10 lipca w ramach XV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej Nocnik 2021! Więcej o przeglądzie pisaliśmy w TYM MIEJSCU.