wersja testowa serwisu

Policjant pobił 30-latka na śmierć, a policjantka go kryła? Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla funkcjonariuszy z Piątku

Policjant pobił 30-latka na śmierć, a policjantka go kryła? Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla funkcjonariuszy z Piątku

W piątek (9 kwietnia) dwoje funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Piątku usłyszało zarzuty w związku ze śmiercią 30-letniego mężczyzny. Dzisiaj Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu policjantów.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania poinformował media o zastosowaniu środka zapobiegawczego, w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące, w stosunku do 33-letniego policjanta i 34-letniej policjantki, którzy na co dzień pracowali w Posterunku w Piątku. Wcześniej usłyszeli oni zarzuty w związku ze śmiercią 30-letniego mieszkańca Piątku.

- Podstawą w stosunku do obojga była obawa matactwa, a w stosunku do policjanta także grożąca mu surowa kara – wyjaśnił Krzysztof Kopania.

Przypomnijmy, w sobotę (3 kwietnia) w godzinach przedpołudniowych na terenie zagajnika, kompleksu leśnego w okolicy miejscowości Janowice w gminie Piątek ujawniono zwłoki 30-letniego mężczyzny. Prokuratura zatrzymała w tej sprawie dwoje policjantów z miejscowego Posterunku. Osoby te usłyszały już zarzuty.

Zebrany materiał dowodowy, w ocenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi, dał podstawy do zarzucenia, 33-letniemu funkcjonariuszowi policji, przekroczenia uprawnień i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, następstwem którego była śmierć pokrzywdzonego, bezprawnego pozbawienia wolności 30-latka oraz naruszenia nietykalności cielesnej jego brata. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Natomiast 34-letnia funkcjonariuszka podejrzana jest o niedopełnienie obowiązków służbowych, narażenie pokrzywdzonych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także o poświadczenie nieprawdy w notatniku służbowym i poplecznictwo. W jej przypadku można mówić o grożącej karze pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.

Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy, w związku z toczącym się postępowaniem, wobec 33-letniego funkcjonariusza z 13-letnim stażem służby i 34-letniej policjantki z 9-letnim stażem służby, którzy pracowali w Posterunku Policji w Piątku, podjął decyzję o zawieszeniu ich w czynnościach służbowych. Wszczęte zostały także postępowania dyscyplinarne i administracyjne zmierzające do wydalenia ze służby.