wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24

Starosta proponuje budowę pływalni w Łęczycy. Trwa poszukiwanie partnerów

pool-3810431_960_720

Trwają przygotowania do naboru wniosków na realizację zadań inwestycyjnych, które mogą być realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego. Powiat Łęczycki, będzie starał się o rozwój bazy sportowo – rekreacyjnej.

Starosta Łęczycki poszukuje partnerów wśród samorządów lokalnych, także do współpracy przy projekcie budowy pływalni, która miałaby być zlokalizowana przy Szpitalu w Łęczycy.

- Na budowie większego kompleksu rehabilitacyjno – sportowego mogłyby skorzystać dzieci i młodzież ze szkół powiatu łęczyckiego, mieszkańcy, turyści, ale także i korzystający z szerokiej rehabilitacji pacjenci łęczyckiego ZOZ - informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Łęczycy. - Do każdej tego typu inwestycji trzeba corocznie dokładać, jednakże o potrzebie budowy tego typu obiektu nie trzeba przekonywać. Spełniałby on wiele funkcji, uatrakcyjniałby nasz region, poszerzałby ofertę rekreacyjno-turystyczną i przede wszystkim wpływał na kondycję i zdrowie mieszkańców naszego powiatu.

Propozycje wspólnej inwestycji zostały przekazane samorządowcom, to od nich będzie zależało czy chcą wspólnie działać w tym zakresie, czy raczej samemu podejmować swoje inicjatywy.

- Każdą z tych decyzji uszanuję – podkreślał ostatnio, podczas oddania do użytku sali sportowej w Wilczkowicach Pan Janusz Mielczarek, Starosta Łęczycki.

Zobacz także: 
...

W Topoli Królewskiej zostanie wybudowany basen? Rada Gminy jest "za" - Wiadomości - ELE24 - Wiadomości Łęczyca